Velmi  jednoduše. Stačí, když  zadáte název  vůně kterou hledáte do okénka Hledat v horní části webu (např. Boss-Parfum) a vyhledávač najde všechny související výrobky.

S výběrem vůně vám také pomůže seznam vůní. Můžete si o něj a další info také napsat na naši e-mailovou adresu info@parfemyessens.eu . Využít můžete také kontaktní formulář. V co nejkratší době Vám zašleme odpovědˇ.
 


O parfémech:

Parfém je směsí látek s různou prchavostí. Základní prvky vůně a další příměsi tvoří kompozici, jejíž složky můžeme rozdělit do tří fází:

  • Hlava – první fáze - velice intenzivní vůně, která je cítit ihned po aplikaci. Tento vjem trvá pár sekund, ale u některých parfému to může být i 15 minut.
  • Srdce – druhá fáze - středně prchavé látky tvořící buket, charakter vůně. Vůně je cítit ihned po odeznění hlavy, intenzita se pohybuje okolo 2 - 3 hodin.
  • Základ – třetí fáze - pomalu prchavé látky. V této fázi se vonné látky uvolňují pozvolna, doba trvání se prodlužuje na několik, někdy i desítek hodin.
     

Při tvorbě parfému je důležité, aby ve všech třech fázích rozvíjení vůně působily látky podobně vonící a zajistil se tím harmonický a nepřetržitý průběh působení.
 
Jaký je rozdíl mezi parfémem, toaletní vodou a vodou po holení?

Významy výrazů parfém, toaletní voda a voda po holení se začaly odlišovat v roce 1860. Parfém obsahuje 16 až 30 % vonné kompozice a je to ta nejsilnější dostupná koncentrace vůně.

  • Parfum - parfém (16-30 %)
  • Eau de parfum – parfémová voda (8–15 %)
  • Eau de toilette – toaletní voda (4–8 % v koncentrovaném lihu)
  • Eau de Cologne – voda po holení (jen 3 až 5 % ve zředěném, často 70% lihu).

Může parfém ovlivnit náladu?

Ano, a to velmi. Vůně působí na psychickou rovnováhu bezprostředně. Příjemná vůně dokáže zlepšit náladu velmi rychle, ale naopak pronikavá, velmi intenzivní vůně zneklidňuje a může vyvolat i různé potíže. Stejnou vůni můžeme v různém životním období vnímat odlišně, např. těhotné ženy mívají mnohdy naprosto jiné názory na příjemnost vůně než v období před graviditou. Z některých vědeckých pokusů vyplývá, že příjemné vůně tlumí i pocity strachu.

Proč se nemá současně používat více různých vůní?

Každý parfém je jedním harmonickým celkem. Použije-li se současně jiný nebo jinak intenzivně vonící přípravek, dochází často k disharmonii, která ve svém komplexu může vyvolat nepříjemný dojem.
 
Jak vybrat ten pravý?

Nejdůležitější roli hraje osobní názor. Každý má přece jiný vkus, jiný cit. Díky typu pokožky, způsobu výživy i životním zvyklostem má každý člověk také svou osobní vůni.
Je jisté, že každá situace si vyžaduje jiný typ vůně, jinou intenzitu. Do školy či zaměstnání volíme vůně lehčí, které okolí nedráždí, naopak na večerní akce se nabízí zvolit parfém težší a odzbrojující.

Jak a kde se má parfém používat?

Je pár jednoduchých triků k dosažení maximálního efektu. Parfém působí nejlépe tam, kde je pokožka nejprokrvenější. V malém množství se proto nanáší za uši, na zápestí, loketní jamku, ale i na kotníky - tedy do míst, kde je pokožka nejteplejší a kde se vůně parfému plně rozvine. Je dobré nechat vůni pokožkou nejdříve vstřebat a teprve poté se obléci.
 
Pro intenzivnější dojem je možné parfém nanést na čerstvě umyté vlasy, kde velice dobře drží. Naopak pro nižší intenzitu postačí vstoupit do vonného obláčku, vytvořeného stříknutím parfému před sebe.

Mimořádně dobře vyniká parfém na oděvech z přírodních materiálů a na kožešinách, nedoporučuje se však nanášet jej např. na bílé a světlé oděvní součásti, zejména pokud se jedná o přírodní dotazy hedvábí.

Při přesycení receptorů čichového ústrojí, kdy necítíme už vůbec nic, pomáhá přivonění k čerstvé zrnkové kávě.